Skin Perfecting 2% BHA Liquid Exfoliant Travel Size

2,200L

35 in stock

Përshkrimi

Ky është produkti më i preferuar botërisht nga Paula’s Choice, eksfolianti i butë me përmbajtje të acidit salicilik pastron thellësisht poret, minimizon rrudhat, ndriçon dhe barazon tonin e lëkurës.

30ml

Mënyra e përdorimit:
Pasi të keni pastruar fytyrën dhe të keni aplikuar tonerin, nëpërmjet një pambuku ose me duar përhapeni butësisht në të gjithë fytyrën dhe qafën(shmangni kontaktin me sytë). Mos e shpërlani. Filloni ta përdorni gradualisht: Përdoreni çdo ditë dhe vini re reagimin e lëkurës. Më pas përdoreni deri në dy herë në ditë. Kur e përdorni në mëngjes mos harroni aplikimin e kremit të diellit dhe në darkë ndiqni me kujdes pjesën tjetër të rutinës. Nëse keni alergji nga salicilatet, konsultohuni me specialisten apo mjekun tuaj.
Ingredientët:
Reviews:

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

GlamShop

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop