Blue Brilliance® Triple Acid Peel

Produktet e kujdesit të lëkurës Obagi Clinical® përmbajnë përbërës të provuar shkencërisht të formuluar për të ndriçuar lëkurën dhe për të minimizuar dukjen e shenjave të plakjes në lëkurë. Kjo linjë e parë e shkëlqyer e mbrojtjes kundër plakjes së lëkurës trajton shfaqjen e linjave fine dhe rrudhave, tonin e pabarabartë të lëkurës dhe më shumë për të rezultuar në një lëkurë me pamje të shëndetshme. Si të gjithë produktet e kujdesit të lëkurës Obagi®, Obagi Clinical është testuar dhe pranuar dermatologjikisht.

Një nga të vetmit peeling që aplikohet në fytyrë, që kombinon tre acide të fuqishme për të eksfoluar, zbutur dhe rregulluar dukshëm teksturën e lëkurës për një pamje më të shkëlqyer.

Detajet:

Ky peeling i fuqishëm me përmbajtje të 3 acideve: salicilik, glikolik dhe laktik – mund të përdoret në shtëpi dhe ndihmon në minimizimin e shfaqjes së një lëkure pa jetë dhe jo të njëtrajtshme për të zbuluar një pamje të ndritshme dhe rinore.

Përbërësit kryesorë:

Blue Brilliance Triple Acid Peel përmban tre acide të fuqishme për të ndihmuar në eksfolimin e shtresës më të jashtme të lëkurës:

Acidi salicilik (BHA)
Ndihmon në zvogëlimin e pamjes së poreve, papërsosmërive të lëkurës dhe dëmtimeve të shkaktuara nga dielli.

Acid laktik (AHA)
Përmirëson pamjen e lëkurës pa jetë dhe jo të njëtrajtshmendërsa lë lëkurën të butë dhe të lëmuar.

Acid glikolik (AHA)
Krijon një tonalitet më të shkëlqyer në lëkurë.

SD Alcohol 40-B, Water (Aqua), Salicylic Acid, Ethoxydiglycol, Lactic Acid, Glycolic Acid, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Glycerin, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Phenoxyethanol, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Red 33 (CI 17200), Blue 1 (CI 42090).

Obagi Blue Peel Radiance

Ky peel është një nga trajtimet kryesore të kujdesit të lëkurës i cili përdor ekskluzivisht vetëm përbërësit më efektivë për të riparuar, rigjeneruar dhe transformuar lëkurën tuaj. Obagi Blue Peel Radiance është një peeling i butë, i cili realizohet brenda vetëm 30 minutash dhe ju lë një lëkurë të ndritshme, me shkëlqim dhe të lëmuar.

Ideale për pacientët me lëkurë pa jetë, të yndyrshme ose me akne. Gjithashtu për ata që dëshirojnë të trajtojnë poret e zmadhuara ose linjat fine.

Benefitet që përfitoni nga ky peeling janë:

 • Rezultate të menjëhershme, të ndriçimit të lëkurës.
 • Minimizon njollat duke i lënë lëkurës një shkëlqim të përsosur.
 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.
 • Trajtim i shpejtë, efektiv 30 minutësh.
 • Kohë rikuperimit të lëkurës është minimale.

Obagi Blue Peel Radiance është një peeling me bazë Acidi Salicilik, i cili punon për tëndriçuar dhe zbutur strukturën e lëkurës. Acidi salicilik brenda këtij peeling do t’ju ndihmojë të hiqni lëkurën e vdekur, të minimizonizonat e pigmentuara dhe poret e zmadhuara për ti dhënë lëkurës një pamje të freskët, të ndritshme dhe plot jetë. Gjithashtu ka një përzierje të acideve laktik dhe glikolik dhe ka agjentë shtesë qetësues si Willow Bark and Licorice Root, për të ndihmuar në qetësimin e lëkurës tuaj. Për shkak të këtyre agjentëve që sigurojnë qetësimin e lëkurës peeling është ideal edhe për njerëzit me lëkurë të ndjeshme.

GlamShop

0
  0
  Your Cart
  Your cart is emptyReturn to Shop