OMEGA+ COMPLEX SERUM

5,300L

3 in stock

Përshkrimi

Një sërum superushqyes për lëkurën tuaj! Acidet yndyrore Omega në këtë serum forcojnë sipërfaqen e lëkurës duke e pasuruar me lëndë ushqyese thelbësore dhe të nevojshme për një lëkurë të shëndetshme dhe të hidratuar mirë.

30 ml

Mënyra e përdorimit:
Aplikoni 1-2 pompa (shtypje) në fytyrë dhe qafë. Për rezultate më të mira, përdoreni në mëngjes dhe në mbrëmje. Vendosni një krem mbrojtës me spektër të gjerë SPF 30 ose më shumë.
Ingredientët:
Water (Aqua), Glycerin (skin-replenishing ingredient), Diheptyl Succinate (emollient), Candelilla/Jojoba/Rice Bran Polyglyceryl-3 Esters (texture enhancer), Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil (flax seed; non-fragrant omega -3, -6, and -9 plant oil), Linoleic Acid (skin-restoring omega-6 fatty acid), Linolenic Acid (skin-restoring omega-3 fatty acid), Passiflora Edulis Seed Oil (non-fragrant omega-6 plant oil, Salvia Hispanica (Chia) Seed Oil (non-fragrant omega-3 plant oil), Ceramide EOP (skin-restoring/replenishing), Ceramide EOS (skin-restoring/replenishing), Ceramide NP (skin-restoring/replenishing), Ceramide NS (skin-restoring/replenishing), Caprooyl Sphingosine (skin-restoring/replenishing), Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables (skin-smoothing antioxidant fatty acid), Caprooyl Phytosphingosine (skin-restoring), Sodium Hyaluronate (skin-replenishing/hydration), Cholesterol (skin-replenishing), Ceramide AP (skin-restoring/replenishing), Butyrospermum Parkii (Shea) Butter (antioxidant emollient), Tocopherol (vitamin E/antioxidant), Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer (texture enhancer/stabilizer), Prunus Domestica Seed Oil (non-fragrant antioxidant plant oil/omega-9 fatty acid), Lauryl Laurate (skin-softening opacifying agent), Glyceryl Behenate (emollient/emulsifier), Hydrogenated Lecithin (skin-restoring ingredient), Sodium Phytate (chelating agent), Trehalose (hydration), Isohexadecane (texture enhancer/solvent), Sodium Stearoyl Lactylate (emulsifier), Capryloyl Glycerin/Sebacic Acid Copolymer (film-forming agent), Xanthan Gum (texture enhancer), Cetyl Alcohol (hydration), Tetrahexyldecyl Ascorbate (vitamin C/antioxidant), Agar (binding agent), Glyceryl Stearate (emulsifier), Ceteareth-25 (solubilizer), Cetearyl Alcohol (hydration), Behenic Acid (opacifying agent), Glyceryl Rosinate (emollient), Citric Acid (pH adjuster), Benzyl Alcohol (preservative), Ethylhexylglycerin (preservative).
Reviews:

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

GlamShop

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop