OMEGA+ COMPLEX MOISTURIZER TRAVEL SIZE

2,200L

3 in stock

Përshkrimi

Riktheni në mënyrë të natyrshme shkëlqimin e lëkurës së dehidratuar me këtë përzierje kremoze të acideve yndyrore me omega, ceramide dhe antioksidantë.

15 ml

Mënyra e përdorimit:
Aplikojeni një ose dy herë në ditë në një sasi të vogël në fytyrë dhe qafë. Mos harroni të përdorni krem mbrojtës për gjatë ditës. Nëse përdorni serumin RESIST Omega + Complex, aplikoni serumin të parin.
Ingredientët:
Water (Aqua), Butyrospermum Parkii (Shea) Butter (emollient/antioxidant), Ceteareth-6 Olivate (hydration/texture enhancer), Butylene Glycol (slip agent/hydration), C13-15 Alkane (solvent), Glycerin (skin-replenishing), Glyceryl Stearate (texture enhancer), Polyglyceryl-4 Laurate (emollient/emulsifier), Decyl Oleate (emollient), Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil (flax seed; non-fragrant omega 3, 6, and 9 plant oil), Salvia Hispanica (Chia) Seed Oil (non-fragrant omega-3 plant oil), Olea Europaea (Olive) Fruit Oil (non-fragrant antioxidant plant oil), Passiflora Edulis (Passion Fruit) Seed Oil (non-fragrant omega-6 plant oil), Borago Officinalis Seed Oil (non-fragrant antioxidant plant oil/skin-soothing), Hydrogenated Olive Oil (emollient plant oil), Psidium Guajava (Guava)Fruit Extract (antioxidant), Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables (hydration), Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil (non-fragrant plant oil), Linoleic Acid, Linolenic Acid (skin-restoring fatty acids), Oleic Acid (non-fragrant omega-9 fatty acid), Euterpe Oleracea (Acai) Sterols (emollient), Ceramide AP, Ceramide EOP, Ceramide NP (skin-replenishing/skin-restoring ingredients), Serine, Alanine, Glycine, Proline (amino acids/hydration), Lysine HCl (amino acid salt/hydration), Threonine, Arginine (amino acids/hydration), Squalane (emollient), Cholesterol (skin-replenishing), Phytosphingosine (skin-restoring), Anastatica Hierochuntica Extract (rose of Jericho/skin-soothing/antioxidant), Lecithin (skin-restoring), Sodium Hyaluronate (skin-replenishing), Sodium Lactate (electrolyte hydration), Boerhavia Diffusa Root Extract (skin-soothing/antioxidant), Adenosine (skin-restoring), Phytic Acid (chelating agent), Glutamic Acid (amino acid/hydration), Betaine (hydration), Pullulan (texture enhance/film-forming agent), PCA, Sodium PCA (skin-replenishing), Carbomer (thickener), Sodium Polyacrylate Starch (texture enhancer/stabilizer), Sclerotium Gum, Xanthan Gum (plant-derived thickeners), Sodium Lauroyl Lactylate (emulsifier), Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin (preservatives).
Reviews:

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

GlamShop

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop