SKIN PERFECTING 8% AHA GEL EXFOLIANT

4,700L

1 in stock

Përshkrimi

Një eksfoliant unik me acid glikolik që eksfolion qelizat e vdekura në sipërfaqen e lëkurës, duke e lënë atë të duket e freskët dhe të ndihet e butë, e lëmuar.

100 ml

Mënyra e përdorimit:
Pasi të keni pastruar fytyrën dhe të keni aplikuar tonerin, nëpërmjet një pambuku ose me duar përhapeni butësisht në të gjithë fytyrën dhe qafën(shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë dhe buzët). Mos e shpërlani. Kur e përdorni në mëngjes mos harroni aplikimin e kremit të diellit. Përmban 8% acid glikolik, një përbërës që mund të rrisë ndjeshmërinë e lëkurës tuaj ndaj diellit dhe mundësinë e djegies ndaj tij. Gjithmonë vendosni një krem mbrojtës me spektër të gjerë SPF 30 ose më shumë çdo ditë. Shmangni ekspozimin e zgjatur në diell.
Ingredientët:
Water (Aqua), Glycolic Acid (alpha hydroxy acid/exfoliant), Sodium Hydroxide (pH adjuster), Chamomilla Recutita Matricaria Flower Extract (chamomile/skin-soothing), Aloe Barbadensis Leaf Juice (hydration), Camellia Oleifera Leaf Extract (green tea/antioxidant/skin-soothing), Sodium Hyaluronate (skin replenishing), Panthenol (hydration), Sodium PCA (skin replenishing), Propylene Glycol (hydration), Butylene Glycol (hydration), Hydroxyethylcellulose (texture-enhancing), Polyquaternium-10 (texture-enhancing), Phenoxyethanol (preservative), Sodium Benzoate (preservative).
Reviews:

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

GlamShop

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop