RESIST SUPER-LIGHT WRINKLE DEFENSE SPF 30 NORMAL TO OILY

5,400L

7 in stock

Përshkrimi

Një formulë e lehtë me bazë minerale që mbron lëkurën nga dëmtimet e diellit dhe e fortifikon atë me antioksidantë të fuqishëm.

60 ml

Mënyra e përdorimit:
Përdoreni si hapin e fundit në rutinën tuaj të kujdesit për lëkurën në mëngjes. Vendoseni 15 minuta para ekspozimit në diell dhe sipas nevojës. Nëse notoni apo djersini përdorni një krem rezistent ndaj ujit. Aplikojeni së paku çdo 2 orë.
Ingredientët:
Zinc Oxide 13% (broad-spectrum sunscreen agent). Water (Aqua), Cyclopentasiloxane (hydration), PEG-12 Dimethicone (texture enhancer), PEG/PPG-18/18 Dimethicone (texture enhancer), Lauroyl Lysine (skin-conditioning agent),Sodium Chloride (stabilizer), Trihydroxystearin (texture-enhancing), Dimethicone Crosspolymer ( suspending agent), Resveratrol (antioxidants), Quercetin (antioxidants), Epigallocatechin Gallate (antioxidants), Tocopheryl Acetate (vitamin E/antioxidant), Tetrahexyldecyl Ascorbate (vitamin C/antioxidant), Adenosine (skin-restoring), Bisabolol (skin-soothing), Salix Alba (Willow) Bark Extract (skin-soothing), Punica Granatum (Pomegranate) Extract (antioxidant), Haematococcus Pluvialis Extract (astaxanthin/antioxidant), Hydrolyzed Corn Starch (texture-enhancing/mattifying agent), Polysorbate 80 (texture-enhancing), Hydrated Silica (texture-enhancing/mattifying agent), Triethoxycaprylylsilane (texture enhancer), C12-15 Alkyl Benzoate (emollient texture enhancer), Isopropyl Titanium Triisostearate (texture enhancer), Caprylyl Glycol (preservatives), Hexylene Glycol (preservatives), Ethylhexylglycerin (preservatives), Iron Oxide (CI77491, CI 77492, CI 77499), Phenoxyethanol (preservatives).
Reviews:

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

GlamShop

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop