RESIST ADVANCED SMOOTHING TREATMENT 10% AHA NORMAL TO DRY

5,400L

1 in stock

Përshkrimi

Ky eksfoliant i përqëndruar përmirëson dëmtimet e dukshme nga dielli dhe shenjat e plakjes, duke rezultuar në një lëkurë më rrezatuese, më rinore me vetëm një përdorim.

30 ml

Mënyra e përdorimit:
Shpërndani disa pika mbi fytyrë, qafë dhe dekolte pas pastrimit dhe aplikimit të tonerit. Mos e shpërlani. Përdoreni gradualisht: Vendoseni çdo ditë dhe shikoni reagimin e lëkurës. Pastaj përdoreni deri në dy herë në ditë. Mos harroni të aplikoni kremin mbrojtës në mëngjes SPF 30 ose më shumë, ndërsa në mbrëmje ndiqni pjesën tjetër të rutinës gradualisht. Këshilla për mbrojtjen nga dielli kur përdorni ndonjë eksfoliant AHA: Ky produkt përmban acide hidroksi alfa, përbërës që mund të rrisin ndjeshmërinë e lëkurës tuaj ndaj diellit dhe mundësinë e djegies ndaj tij. Përdorni rregullisht një krem mbrojtës me spektër të gjerë SPF 30 ose më shumë. Nëse keni alergji nga acidet hidroksi alfa, konsultohuni me specialisten ose mjekun tuaj përpara përdorimit.
Ingredientët:
Water (Aqua), Butylene Glycol (hydration), Glycolic Acid (alpha hydroxy acid/exfoliant), Glycerin (hydration/skin replenishing), Lactic Acid (alpha hydroxy acid/exfoliant), Caprylic/Capric Triglyceride (texture enhancer), Malic Acid (alpha hydroxy acid/exfoliant), Tartaric Acid (alpha hydroxy acid/exfoliant), Palmitoyl Tripeptide-1 (skin-restoring), Palmitoyl Tetrapeptide-7 (skin-restoring), Ceramide NG (skin-replenishing), Salicylic Acid (beta hydroxy acid/exfoliant), Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract (skin-soothing), Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract (antioxidant), Avena Sativa (Oat) Bran Extract (skin-soothing), Punica Granatum Fruit Extract (antioxidant), Lycium Barbarum Fruit Extract (antioxidant), Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract (antioxidant), Sambucus Nigra Fruit Extract (antioxidant), Camellia Oleifera (Green Tea) Leaf Extract (antioxidant), Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract (antioxidant/skin-soothing), Peucedanum Graveolens (Dill) Extract (antioxidant), Allantoin (skin-soothing), Adenosine (skin-restoring), Hydrogenated Lecithin (skin-restoring), Bisabolol (skin-soothing), Polyquaternium-10 (texture enhancer), Xanthan Gum (thickener/emulsifier), Carbomer (texture enhancer), Polysorbate 20 (cleansing agent), Sodium Bicarbonate (pH adjuster), Sodium Hydroxide (pH adjuster), Aminomethyl Propanol (pH adjuster), Phenoxyethanol (preservative), Benzyl Alcohol (preservative).
Reviews:

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

GlamShop

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop