SKIN BALANCING SUPER ANTIOXIDANT CONCENTRATE SERUM WITH RETINOL TRAVEL SIZE

1,900L

5 in stock

Përshkrimi

Një serum antioksidues, me një sasi efektive por të zbutur të retinolit, që ndihmon në paraqitjen e shëndetshme të lëkurës ndërkohë që e ndihmon atë të mbrohet kundër ndotjes mjedisore.

5 ml

Mënyra e përdorimit:
Aplikoni disa pika në fytyrë, qafë dhe në zonën e syve para hidratuesit (ose përdoreni si të vetëm). Për rezultate më të mira përdoreni në mëngjes dhe në mbrëmje. Në mëngjes, aplikoni një krem dielli me spektër të gjerë SPF 30 ose më shumë.
Ingredientët:
Cyclopentasiloxane, Isododecane, Dimethicone Crosspolymer, Neopentyl Glycol Diheptanoate, Cyclohexasiloxane, Caprylic/Capric Triglyceride, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Retinol, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Astaxanthin, Bisabolol, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Camellia Sinensis (White Tea) Leaf Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Calluna Vulgaris (Heather) Flower Extract, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Betula Alba (Birch) Bark Extract, Glycine Soja (Soybean) Oil, Silica, Phenoxyethanol.
Reviews:

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

GlamShop

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop