RESIST DAILY SMOOTHING TREATMENT WITH 5% AHA NORMAL TO DRY

5,300L

3 in stock

Përshkrimi

Një eksfoliant ditor që i jep një teksturë shumë të butë lëkurës, të shkëlqyeshme , me ton të njëtrajtshëm duke e ndihmuar atë të eksfoliohet natyrshëm.

50 ml

Mënyra e përdorimit:
Aplikojeni një ose dy herë në ditë pas pastrimit dhe aplikimit të tonerit. Vendosni një sasi të vogël në të gjithë fytyrën, duke shmangur kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë dhe buzët. Mos e shpëlani. Në mëngjes vendosni një krem dielli me spektër të gjerë SPF 30 ose më shumë. Ky produkt përmban 5% acid glikolik, një përbërës që mund të rrisë ndjeshmërinë e lëkurës tuaj ndaj diellit dhe mundësinë e djegies nga dielli. Vendosni një krem dielli me spektër të gjerë SPF 30 ose më shumë çdo ditë. Nëse keni alergji nga salicilatet, konsultohuni me specialisten ose mjekun tuaj përpara përdorimit.
Ingredientët:
Water (Aqua), Glycolic Acid (alpha hydroxy acid/exfoliant), Cetyl Alcohol (texture-enhancing), Butylene Glycol (hydration), Polyacrylamide (texture-enhancing), Dimethicone (hydration/texture-enhancing), PPG-14 Butyl Ether (texture-enhancing), Palmitoyl Hexapeptide-12 (skin-restoring ingredient), Ceramide NG (skin replenishing), Tetrahydrodiferuloylmethane, Tetrahydrodemethoxydiferuloylmethane, Tetrahydrobisdemethoxydiferuloylmethane (skin-soothing/antioxidants derived from curcumin), Epigallocatechin Gallate (antioxidant), Salicylic Acid (BHA exfoliant/skin-soothing), Disodium Lauriminodipropionate Tocopheryl Phosphates (vitamin e based antioxidant), PEG-10 Phytosterol, Vanilla Planifolia Fruit Extract (antioxidant), Bisabolol (skin-soothing), Allantoin (skin-soothing), Cyclopentasiloxane (hydration), Cyclohexasiloxane (hydration), Dimethiconol (hydration/texture-enhancing), Tribehenin (texture-enhancing), C12-15 Alkyl Benzoate, PEG-40 Stearate (texture-enhancing), Sorbitan Stearate (texture-enhancing), PVM/MA Decadiene Crosspolymer (texture-enhancing), Disodium EDTA (stabilizer), C13-14 Isoparaffin (solvent), Laureth-7 (texture-enhancing), Sodium Hydroxide (pH adjuster), Caprylyl Glycol (preservative), Caprylic/Capric Triglyceride (texture-enhancing), Hexylene Glycol (texture-enhancing), Ethylhexylglycerin (preservative), Phenoxyethanol (preservative).
Reviews:

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

GlamShop

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop