PC4 MEN DAYTIME PROTECT

5,200L

1 in stock

Përshkrimi

Ky krem mbrojtës me spektër të gjerë SPF 30 lë një ndjesi të butë, pa shkëlqim (efekt mat) në lëkurë. Daytime Protect e mbron atë nga dëmtimi i diellit dhe ndihmon në parandalimin e shenjave të parakohshme të plakjes.

60 ml

Mënyra e përdorimit:
Përdoreni si hapin e fundit në rutinën tuaj të kujdesit për lëkurën në mëngjes. Vendoseni 15 minuta para ekspozimit në diell dhe sipas nevojës. Nëse notoni apo djersini përdorni një krem rezistent ndaj ujit. Aplikoni së paku çdo 2 orë.
Ingredientët:
Active Ingredients: Avobenzone 3%; Homosalate 7%; and Octocrylene 2%; Oxybenzone 4% Other Ingredients: Water (Aqua), Butylene Glycol (hydration/texture-enhancing), Silica (absorbent), Aluminum Starch Octenylsuccinate (absorbent/emollient/texture-enhancing), Cetyl Dimethicone (emollient), Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract (antioxidant), Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder (hydration), Ascorbyl Palmitate (vitamin C/antioxidant), Phospholipids (skin-restoring), Superoxide Dismutase (antioxidant enzyme), Adenosine (skin-restoring), Tocopherol (vitamin E/antioxidant), Bisabolol (skin-soothing), Boerhavia Diffusa Root Extract (antioxidant/skin-soothing plant extract), Colloidal Oatmeal (plant-based skin-soothing), Panthenol (skin replenishing), Ginkgo Biloba Leaf Extract (antioxidant), Salix Alba (Willow) Bark Extract (skin-soothing), Acrylate/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer (texture-enhancing), Titanium Dioxide (texture-enhancing), Sodium Hydroxide (pH adjuster), Steareth-21, Steareth-2, Polysorbate 20 (texture-enhancings), Disodium EDTA (stabilizer), Phenoxyethanol (preservative), Sorbic Acid (preservative).
Reviews:

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

GlamShop

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop