RESIST YOUTH-EXTENDING DAILY HYDRATING FLUID SPF 50 NORMAL TO OILY

5,400L

15 in stock

Përshkrimi

Një formulë inovative që përmban një përzjerje të antioksidantëve thelbësorë të mbrojtjes kundër diellit, me spektër të gjerë SPF 50 për të luftuar shenjat e dukshme të plakjes dhe për të parandaluar plakjen e parakohshme të lëkurës.

60 ml

Mënyra e përdorimit:
Përdoreni si hapin e fundit në rutinën tuaj të kujdesit për lëkurën në mëngjes. Vendoseni 15 minuta para ekspozimit në diell dhe sipas nevojës. Nëse notoni apo djersini përdorni një krem rezistent ndaj ujit. Aplikojeni së paku çdo 2 orë.
Ingredientët:
Ingredientët Aktivë: Avobenzone 2.0%, Octinoxate 7.50%, Octisalate 5.0%, Octocrylene 2.0% (sunscreen actives). Të gjithë ingredientët: Water (Aqua), Glycerin (hydration/skin-replenishing), Silica (absorbent), Dimethicone (hydration/texture enhancer), Tocopherol (vitamin E/antioxidant), Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract (antioxidant), Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract (antioxidant), Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract (antioxidant), Camellia Oleifera (Green Tea) Leaf Extract (antioxidant), Peucedanum Graveolens (Dill) Extract (antioxidant), Sambucus Nigra (Black Elderberry) Fruit Extract (antioxidant), Avena Sativa (Oat) Bran Extract (skin-soothing), Punica Granatum (Pomegranate) Extract (antioxidant), Lycium Barbarum (Goji) Fruit Extract (antioxidant), Hydrogenated Lecithin (skin-restoring), Titanium Dioxide (texture-enhancing), Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer (hydration), Diethylhexyl Syringylidenemalonate (hydration/antioxidant), Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer (film-forming/suspending agent), Xanthan Gum (texture enhancer), Sodium Carbomer (texture enhancer), Benzyl Alcohol (preservative), Sodium Benzoate (stabilizer), Potassium Sorbate (preservative), Phenoxyethanol (preservative).
Reviews:

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

GlamShop

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop