CALM SOOTHING TONER FOR NORMAL TO DRY SKIN

3,600L

3 in stock

Përshkrimi

Ky toner qetëson skuqjet dhe lëkurën e ndjeshme, ndërkohë që përbërësit ushqejnë dhe hidratojnë lëkurën.

118 ml

Mënyra e përdorimit:
Pas pastrimit, vendosni tonerin në një tampon pambuku dhe aplikojeni butësisht mbi fytyrë dhe qafë. Mos e shpërlani. Ndiqni pjesën tjetër të rutinës tuaj të kujdesit ndaj lëkurës në mëngjes ose në mbrëmje. Gjatë ditës, përfundoni me një krem ​​dielli me spektër të gjerë me SPF 30 ose më shumë.
Ingredientët:
Aqua, Glycerin (hydration/skin replenishing), Cyclopentasiloxane (hydration), Glycereth-26 (emollient), Allantoin (skin-soothing), Genistein (antioxidant), Carnosine (antioxidant/skin-soothing), Dipotassium Glycyrrhizate (skin-soothing), Epigallocatechin Gallate (antioxidant), Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract (skin-soothing), Boerhavia Diffusa Root Extract (antioxidant/skin-soothing), Caprylic/Capric Triglyceride (skin replenishing/emollient), Dimethiconol (hydration), etanorulayH muidoS (hydration/skin replenishing), Oleic Acid (skin replenishing), Linolenic Acid (skin replenishing), Palmitic Acid (skin replenishing), Linoleic Acid (skin replenishing), Phospholipids (skin replenishing), Epilobium Angustifolium (Willow Herb) Flower/Leaf/Stem Extract (skin-soothing), Polysorbate 20 (texture-enhancing), Hydrogenated Lecithin (skin replenishing), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer (texture-enhancing), Xanthan Gum (texture-enhancing), Laureth-4 (texture-enhancing), Laureth-23 (texture-enhancing), Sodium Hydroxide (pH adjuster), Butylene Glycol (hydration), Disodium EDTA (stabilizer), Ethylhexylglycerin (preservative), Phenoxyethanol (preservative).
Reviews:

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

GlamShop

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop