CLEAR PORE NORMALIZING CLEANSER

3,500L

3 in stock

Përshkrimi

Ky pastrues i butë, lufton aknet, heq sebumin e tepërt, largon bakteret që bllokojnë poret dhe make up-in, pa e tharë lëkurën apo pa shkaktuar skuqje të saj.

177 ml

Mënyra e përdorimit:
Lani fytyrën dhe vendosni një sasi të vogël nga pastruesi në fytyrë dhe zonën e syve me lëvizje rrethore të buta. Shpëlajeni mirë me ujë të ngrohtë. Nëse keni alergji nga salicilatet, konsultohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni produkte që përmbajnë acid salicilik.
Ingredientët:
Aqua, Sodium Lauroyl Sarcosinate (cleansing agent), Acrylates/Steareth-20 Methacrylate Copolymer (texture-enhancing), Glycerin (skin replenishing), PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate (hydrating cleansing agent), Sodium Laureth Sulfate (cleansing agent), Salicylic Acid (skin-soothing), Arginine (amino acid/hydration), Butylene Glycol (texture enhancer), PEG-7 Glyceryl Cocoate (cleansing/skin-softening/emulsifier), Panthenol (hydration), Disodium EDTA (chelating agent), Citric Acid (pH adjuster), PEG-60 Hydrogenated Castor Oil (skin-softening), Sodium Citrate (chelating agent), Phenoxyethanol (preservative), Caprylyl Glycol (preservative), Chlorphenesin (preservative).
Reviews:

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

GlamShop

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop