Obagi-C® Fx System – Normal to Dry

49,000L

1 in stock

Përshkrimi

Sistemi i ndriçimit të lëkurës
Sistemi Obagi-C Fx kombinon Vitaminën C dhe Arbutinën për të nxitur përtëritjen e pamjes së lëkurës dhe për të përmirësuar paraqitjen e tonit të njëtrajtshëm të saj për një lëkurë me pamje më të shëndetshme.
Produktet Obagi-C Fx janë ideale për të përmirësuar paraqitjen e:
• Linjave fine dhe rrudhave.
• Lëkurës pa jetë.
• Plakjes nga rrezatimi diellor.

Obagi-C Fx System – Normal to Dry përfshin:
• C-Cleansing Gel
• C-Clarifying Serum
• C-Exfoliating Day Lotion
• C-Therapy Night Cream
• Sun Shield Matte Broad Spectrum SPF 50

Mënyra e përdorimit:
Ingredientët:
Obagi-C® Cleansing Gel Purified water, sodium lauroyl oat amino acids, cocamidopropyl betaine, sodium laureth sulfate, aloe barbadensis leaf juice, medicago sativa (alfalfa) extract, borago officinalis (borage) extract, chamomilla recutita (matricaria) flower extract, sodium chloride, saponins, xanthan gum, L-ascorbic acid (vitamin C), phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, glycerin, fragrance, D&C red no. 33, FD&C yellow no. 5 Obagi-C® Fx C-Clarifying Serum Water (aqua), propylene glycol, alcohol denat., dipropylene glycol, L-ascorbic acid, arbutin, propylene carbonate, sodium lauryl sulfate Obagi-C® C-Exfoliating Day Lotion Purified water, glycolic acid, arginine, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, squalane, polysorbate 60, ethylhexyl palmitate, ethylhexyl stearate, caprylic/capric triglyceride, isopropyl palmitate, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, PEG-8 dimethicone, PEG-8 ricinoleate, sodium hyaluronate (hyaluronic acid), sodium hydroxide, glycerin, ascorbyl glucoside (vitamin C), tocopheryl acetate (vitamin E), phenoxyethanol, cetearyl alcohol, ceteareth-20, dimethicone, steareth-2, tetrasodium EDTA, bisabolol, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, fragrance Obagi-C® Fx C-Therapy Night Cream Water (aqua), glycerin, cetyl alcohol, arbutin, PPG-2 myristyl ether propionate, sodium lauryl sulfate, TEA-salicylate, tocopheryl acetate, ascorbic acid, lactic acid, phenyl trimethicone,sodium metabisulfite, BHT, saponins, disodium EDTA, methylparaben, propylparaben Sun Shield® Matte Broad Spectrum SPF 50 Active Ingredients: Homosalate 10%, Octisalate 5%, Zinc Oxide 16.5% Inactive Ingredients: Water (Aqua), C15-19 Alkane, Octyldodecyl Neopentanoate, Polymethylsilsesquioxane, Sorbitan Olivate, Silica, Polyglyceryl-6 Polyrininoleate, Sodium Chloride, Xanthan Gum, Glycerin, Hydroxyacetophenone, Disodium EDTA, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Sodium Hydroxide, Triethoxycaprylsilane, Polyhydroxystearic Acid, Disteardimonium Hectorite, Polyglyceryl-2 Isostearate, Euphorbia Cerifera (candelilla) Wax, Beeswax, Dimethicone. Për ingredientët e secilit produkt, ju lutem referohuni në faqen e dedikuar të produktit për listën e plotë të ingredientëve përkatës.
Reviews:

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

GlamShop

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop