SKIN RECOVERY ENRICHED CALMING TONER

3,600L

Out of stock

Përshkrimi

Ky toner hidratues qetëson lëkurën e thatë dhe ndihmon në rikuperimin e humbjes së lagështisë ndëkohë që ushqen lëkurën me antioksidantë anti-age.

119 ml

Mënyra e përdorimit:
Pasi të keni pastruar fytyrën dhe të keni aplikuar tonerin, nëpërmjet një pambuku ose me duar përhapeni butësisht në të gjithë fytyrën dhe qafë (shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë dhe buzët). Mos e shpërlani. Kur e përdorni në mëngjes mos harroni aplikimin e kremit të diellit SPF 30 ose më shumë. Ndiqni pjesën tjetër të rutinës tuaj të kujdesit për lëkurën në mëngjes ose në mbrëmje.
Ingredientët:
Water (Aqua), Cyclopentasiloxane (hydration), Butylene Glycol (hydration), Glycereth-26 (hydration/texture-enhancing), Dimethiconol (hydration), Oenothera Biennis Oil (evening primrose oil/non-fragrant oil/antioxidant), Borago Officinalis Seed Oil (borage oil/non-fragrant oil/antioxidant), Sodium Hyaluronate (hydration/skin replenishing), Tocopheryl Acetate (vitamin E/antioxidants), Tocopherol (vitamin E/antioxidants), Ascorbyl Palmitate (vitamin C/antioxidant), Panthenol (skin replenishing), Allantoin (skin-soothing), Glycerin (hydration/skin replenishing), Hydrogenated Lecithin (skin-restoring), Caprylic/Capric Triglyceride (emollient), Niacinamide (vitamin B3/skin-restoring), Superoxide Dismutase (antioxidant), PEG-40 Hydrogenated Castor Oil (emollient), Linoleamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate (stabilizer), Laureth-4 (texture-enhancing), Laureth-23 (texture-enhancing), Disodium EDTA (stabilizer), Sodium Benzoate (preservative), Chlorphenesin (preservative), Phenoxyethanol (preservative), Benzoic Acid (preservative), Sorbic Acid (preservative).
Reviews:

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

GlamShop

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop