DAILY DEFENSE FACE MOUSSE SPF50 75ml

5,900L

3 in stock

Përshkrimi

Një shkumë për fytyrën me efekt anti-age dhe SPF 50 që stimulon barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe ndihmon në parandalimin e shenjave të plakjes së parakohshme duke ju siguruar mbrojtje afatgjatë SPF 50 dhe mbrojtje nga HEV/Blue Light. Formula hidratuese intensivisht kundërvepron ndaj radikaleve të lira, plakjes së parakohshme dhe agresorëve mjedisorë. DAILY DEFENSE FACE MOUSSE mbron qelizat e lëkurës nga dëmtimet e shkaktuara nga ekspozimi në diell. EVY ndihmon lëkurën të ruajë lagështinë e saj natyrale pa bllokuar poret. Formula e testuar dermatologjikisht është e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës. Pa parfum dhe konservantë. I përshtatshëm edhe për veganët.

75 ml

Mënyra e përdorimit:
Vendoseni në lëkurë të thatë para kontaktit me lagështinë. Tundeni mirë shishen përpara përdorimit. Aplikoni një sasi të konsiderueshme në fytyrë dhe qafë. Pas 5-10 minutash thahet plotësisht. Nëse jo, mund të keni përdorur më shumë shkumë se sa duhet. Ndërkohë shumë pak shkumë e bën mbrojtjen ndaj diellit shumë më pak efektive. Aplikojeni shpesh në zonat e ekspozuara ndaj diellit dhe shmangni kontaktin me sytë.
Ingredientët:
Aqua.Octocrylene.Butane.Butyl Methoxydibenzoylmethane. Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate. Propylene Glycol. Ethylhexyl Isononanoate. Stearic Acid. Palmitic Acid. VP/ Hexadecene Copolymer. Isobutane. Bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine. Dipropylene Glycol. PVP. Ethylhexyl Triazone. Propane. Polysorbate 20. Triethanolamine. Polycylic Diester. Sodium Palmitoyl Proline. Butylene Glycol Dicaprylate /Dicaprate. Silica. Nymphaea Alba Flower Extract.Sodium Ascorbyl Phosphate. C12-15 Alkyl Benzoate. Tocopheryl Acetate.Glycerin. Butylene Glycol.Dimethicone.Tetrasodium Glutamate Diacetate.
Reviews:

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

GlamShop

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop