CALM 1% BHA LOTION EXFOLIANT

4,500L

1 in stock

Përshkrimi

Ky eksfoliant i butë, heq qelizat e vdekura të lëkurës duke e lënë atë të duket e re dhe plot shkëlqim. Është i përshtatshëm edhe për lëkura të ndjeshme të cilat duan të zvogëlojnë madhësinë e poreve, të minimizojnë rrudhat dhe të lehtësojnë skuqjen.

100 ml

Mënyra e përdorimit:
Aplikojeni një ose dy herë në ditë pas pastrimit dhe aplikimit të tonerit. Vendosni një sasi të vogël në të gjithë fytyrën, duke shmangur kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë. Mos e shpërlani. Gjatë ditës mos harroni përdorimin e kremit mbrojtës me spektër të gjerë SPF 30 ose më shumë. Nëse keni alergji nga salicilatet, konsultohuni me specialisten apo mjekun tuaj përpara përdorimit.
Ingredientët:
Water (Aqua), Butylene Glycol, Cetyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Salicylic Acid, Avena Sativa (Oat) Bran Extract, Allantoin, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract, Lauric Acid, Glycerin, Polysorbate 20, Sorbitan Stearate, Magnesium Aluminum Silicate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, PEG-40 Stearate, Xanthan Gum, Hexylene Glycol, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol.
Reviews:

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

GlamShop

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop