BETA GEL

Produktet DMK nuk mund të blihen direkt online, pasi DMK është linje para-medikale. Kontakto në WhatsApp më poshtë për një konsultë paraprake, dhe më pas ju dërgojmë produktet DMK që ju nevojiten, në adresën që dëshironi ju!

NA KONTAKTO

Përshkrimi

Beta Gel është një formulë e nënshkruar e DMK, e krijuar për t’ju adresuar lëkurave reaktive, të irrituar ose të traumatizuara. Formulimi përmban Beta-Glucan, një stimulues i qelizave Langerhans të cilat stimulojnë funksionet imune dhe riparuese të lëkurës. Kjo, e bën Beta Gel një produkt të pazëvendësueshem në trajtimin e lëkurave : Të traumatizuara, gërvishtjet, dëmtimeve apo plagëve, djegiet, stresi oksidativ, plakja e parakohshme, aknet, rosacea, individë me imunitet të dëmtuar, duhanpirësit, ekzemë / psoriazë, ose ndonjë lëkurë të skuqur ose të irrituar.

30ml (1oz)

Mënyra e përdorimit:
Ky produkt vendoset në lëkurë pasi keni bërë larjen e lëkurës ose direkt në qepje post nderhyrjeve kirurgjikale ose plagë. Ndiqni me serume të tjera DMK, vajra dhe kremrat ushqyes.
Ingredientët:
Aqua, Glyceryl Polymethacrylate, Glycerin, Methyl Gluceth-20, Beta-Glucan, Caprylyl Glycol, Carbomer, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Hamamelis Virginiana Leaf Extract, Carthamus Tinctorius Seed Oil, Polysorbate 20, Dimethicone, Butylene Glycol, Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Tocopherol, Curcuma Longa Root Extract, Methylparaben, Potassium Sorbate, Chloroxylenol.
Reviews:

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

GlamShop

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop