DAILY UV FACE MOUSSE SPF30 75ml

5,900L

8 in stock

Përshkrimi

Formula stimulon barrierën mbrojtëse të lëkurës tuaj, duke parandaluar pigmentimin dhe plakjen e parakohshme për shkak të diellit apo ndotjes së mjedisit. EVY është i pasur me vitaminë C dhe E, acid hialuronik dhe kolagjen. Formula e lehtë nuk bllokon poret dhe gjithashtu ndihmon në parandalimin e acarimit dhe inflamacionit të shkaktuar nga make-up. EVY ndihmon lëkurën të ruajë lagështinë e saj natyrale pa bllokuar poret. Formula e butë e testuar dermatologjikisht është e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës dhe është perfekte nën make-up.

75 ml

Mënyra e përdorimit:
Tundeni mirë para përdorimit. Përdorni një sasi të konsiderueshme. Punojeni shkumën midis duarve tuaja dhe më pas aplikojeni në mënyrë të barabartë në fytyrë duke shmangur zonën rreth syve. 5-10 minuta mjaftojnë që shkuma të thahet. Kthejeni shishen përmbys në mënyrë që të mos dalë produkt shtesë nga konfeksioni. Aplikojeni përpara se të bëni make up. Një shishe zgjat deri në 50-60 aplikime. Aplikojeni shpesh.
Ingredientët:
Aqua. Butane. Propylene glycol. Octocrylene. Ethylhexyl Isononanoate. Stearic acid. Diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate. Palmitic acid. Isobutane. Butyl methoxydibenzoylmethane. VP/ Hexadecene copolymer. Dipropylene Glycol. PVP. Polysorbate 20. Ethylhexyl triazone. Triethanolamine. Bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine. Sodium hyaluronate. Sodium Palmitoyl Proline. Caprylic/Capric Triglyceride. Dimethicone. Nymphaea Alba Flower Extract. Hydrolyzed silk. Glycerin. Allantoin. Propane. Tocopheryl Acetate. Hydrolyzed Collagen. Sodium Ascorbyl Phosphate. Butylene Glycol. Tetrasodium Glutamate Diacetate.
Reviews:

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

GlamShop

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop