2% BHA Weightless Body Treatment

4,800L

Out of stock

Përshkrimi

Eksfolion butësisht lëkurën e thatë, të ashpër dhe me tendencë akneike duke e lënë atë të hidratuar dhe të butë.
Ky eksfoliant hidratues përmban acid salicilik (BHA) i cili punon për të eksfoluar butësisht lëkurën e thatë dhe të ashpër, për shembull në pjesën e pasme ose në shpatulla (bacne). Lë lëkurën të hidratuar, të lëmuar dhe të butë. BHA gjithashtu ndihmon në përmirësimin e shfaqjes së poreve mëdha ose të bllokuara. Me përdorimin e vazhdueshëm lëkura reflekton një pamje ndriçuese.

210 ml

Mënyra e përdorimit:
Nëse po e përdorni eksfoliantin BHA për herë të parë, futeni atë në rutinën tuaj ngadalë. Filloni duke e përdorur një herë në ditë, më pas dy herë në ditë sipas reagimit të lëkurës. Aplikoni një sasi të vogël në lëkurë të pastër. Mund të përdoret çdo ditë ose të aplikohet në zonën e nevojshme. Mos harroni përdorimin e kremit mbrojtës me spektër të gjerë SPF 30 ose më shumë.
Ingredientët:
Aqua, Butylene Glycol (hydration), Cetyl Alcohol (texture-enhancing), PPG-14 Butyl Ether (texture-enhancing), Salicylic Acid (Beta Hydroxy Acid, exfoliant), Dimethicone (hydration), Tocopheryl Acetate (vitamin E/antioxidant), Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract (skin-soothing), Epilobium Angustifolium (Willow Herb) Flower/Leaf/Stem Extract (skin-soothing), Camellia Oleifera (Green Tea) Leaf Extract (skin-soothing), Vanilla Planifolia Fruit Extract (antioxidant), Bisabolol (skin-soothing), Allantoin (skin-soothing), Cyclopentasiloxane (hydration), Cyclohexasiloxane (hydration), Dimethiconol (hydration/texture-enhancing), PEG-40 Stearate (texture-enhancing), Sorbitan Stearate (texture-enhancing), Polysorbate 20 (texture-enhancing), PVM/MA Decadiene Crosspolymer (texture-enhancing), Polyacrylamide (texture-enhancing), C13-14 Isoparaffin (texture-enhancing), Laureth-7 (texture-enhancing), Disodium EDTA (stabilizer), Sodium Hydroxide (pH adjuster), Hexylene Glycol (hydration/texture-enhancing), Caprylyl Glycol (preservative), Ethylhexylglycerin (preservative), Phenoxyethanol (preservative).
Reviews:

Ky produkt nuk ka akoma review.

Vetëm klientë që e kanë blerë këtë produkt mund të shkruajnë një review.

GlamShop

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop