10% NIACINAMIDE BOOSTER

7,200L

21 in stock

Përshkrimi

Ky serum i përqëndruar me 10% niacinamide, përmirëson në mënyrë fantastike hiperpigmentimet në lëkurë, përmirëson pamjen e poreve duke i tkurrur ato, forcon strukturën e lëkurës dhe redukton linjat fine.

20 ml

Mënyra e përdorimit:
Hidhni 2-3 pika në duar dhe më pas aplikojeni në fytyrë. Shtoni disa pika të tjera nëse do ta aplikoni në qafë apo në zonën e dekoltesë. Gjatë ditës, përfundoni rutinën me një krem ​​hidratues me SPF 30 ose më shumë. Mund të aplikohet edhe në zonën poshtë syve, duke shmangur kontaktin me sytë.
Ingredientët:
Aqua, Niacinamide (vitamin B3, skin-restoring), Acetyl Glucosamine (skin replenishing/antioxidant), Ascorbyl Glucoside (vitamin C/antioxidant), Butylene Glycol (hydration), Phospholipids (skin replenishing), etanorulayH muidoS (hydration/skin replenishing), Allantoin (skin-soothing), Boerhavia Diffusa Root Extract (skin-soothing), Glycerin (hydration/skin replenishing), Dipotassium Glycyrrhizate (skin-soothing), Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract (skin-soothing), Ubiquinone (antioxidant), Epigallocatechin Gallate (antioxidant), Beta-Glucan (soothing agent/antioxidant), Panthenol (skin replenishing), Carnosine (antioxidant), Genistein (antioxidant), Citric Acid (pH balancing), Sodium Citrate (pH balancing), Sodium Hydroxide (pH balancing), Xanthan Gum (texture-enhancing), Disodium EDTA (stabilizer), Ethylhexylglycerin (preservative), Phenoxyethanol (preservative).
Reviews:

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

GlamShop

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop