10% AZELAIC ACID BOOSTER

5,900L

23 in stock

Përshkrimi

Kjo formulë unike përdor acidin azelaik të përqëndruar, plus përbërës të tjerë të fuqishëm për të njëtrajtësuar tonalitetet jo të njëtrajtshme, zbeh njollat dhe qetëson acarimet, duke rezultuar në një lëkurë më të butë, më rrezatuese dhe me pamje më rinore.

30 ml

Mënyra e përdorimit:
Përdoreni një ose dy herë në ditë, vendoseni në fytyrë dhe qafë. Mund të përdoret i vetëm ose mund ta miksoni me kremin hidratues ose serumin tuaj të preferuar. Gjatë ditës, gjithmonë shoqërojeni me një krem ​​kundër diellit. Nëse keni alergji nga salicilatet, konsultohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni produkte që përmbajnë acid salicilik.
Ingredientët:
Aqua, Azelaic Acid (skin brightener/antioxidant), C12-15 Alkyl Benzoate (texture-enhancing), Caprylic/Capric Triglyceride (hydration/skin replenishing), Methyl Glucose Sesquistearate (texture-enhancing), Glycerine (hydration/skin replenishing), Cetearyl Alcohol (texture-enhancing), Glyceryl Stearate (texture-enhancing), Dimethicone (hydration), Salicylic Acid (Beta Hydroxy Acid, exfoliant), enisonedA (skin-restoring), Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract (skin-soothing), Boerhavia Diffusa Root Extract (antioxidant), Allantoin (skin-soothing), Bisabolol (skin-soothing), Cyclopentasiloxane (hydration), Xanthan Gum (texture-enhancing), Sclerotium Gum (texture-enhancing), Propanediol (hydration), Butylene Glycol (hydration), Phenoxyethanol (preservative).
Reviews:

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

GlamShop

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop