1% RETINOL BOOSTER

7,500L

1 in stock

Përshkrimi

Ky serum i përqendruar me 1% retinol ndihmon në barazimin e tonit të lëkurës, rikthimin e shkëlqimit, përmirësimin e shfaqjes së rrudhave duke rezultuar në një lëkurë të butë dhe me shkëlqim.

15 ml

Mënyra e përdorimit:
Aplikoni 2-3 pika në të gjithë fytyrën nëpërmjet mollezave të gishtave. Mos harroni kremin mbrojtës me spektër të gjerë SPF 30 ose më shumë. Mund të aplikohet nën zonën e syve, duke shmangur kontaktin e drejtpërdrejtë me vetë syrin.
Ingredientët:
Water (Aqua), Glycereth-7 Triacetate (emollient/texture-enhancing), Glycerin (hydration/skin replenishing), Carthamus Tinctorius Oleosomes (emollient/skin-soothing), Isopentyldiol (hydration), Polyglyceryl-10 Behenate/Eicosadioate (texture-enhancing), Butylene Glycol (hydration), Pyrus Malus Fruit Extract (apple extract/antioxidant), Polysorbate 20 (texture-enhancing), Retinol (skin-restoring), Glycyrrhiza Glabra Root Extract (licorice extract/skin-soothing), Ceramide NP (hydration/skin replenishing), Palmitoyl Tripeptide-1 (skin-restoring), Avena Sativa Kernel Extract (oat extract/skin-soothing), Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract (fireweed extract/skin-soothing), Arctium Lappa Root Extract (burdock root extract/skin-soothing), Salix Alba Bark Extract (willow bark extract/skin-soothing), Allantoin (skin-soothing), Dipotassium Glycyrrhizate (skin-soothing), Caprylyl Glycol (emollient), Polyglyceryl-10 Laurate (texture-enhancing), Dipentaerythrityl Tri-Polyhydroxystearate (texture-enhancing/emollient), Ethylhexyl Methoxycrylene (texture-enhancing), Hydrogenated Lecithin (skin-restoring), Bis-Glyceryl Ascorbate (antioxidant), Disodium EDTA (stabilizer), Sorbic Acid (preservative), Xanthan Gum (texture-enhancing), Phenoxyethanol (preservative)
Reviews:

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

GlamShop

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop